black and white picture of couple
Suplementy

NuvaRing – antykoncepcja w formie krążka dopochwowego


Krążki dopochwowe nie zyskały jeszcze większej popularności w naszym kraju (prawdopodobnie ze względu na aplikację).  Nie należy zrażać się do tego rodzaju antykoncepcji, ponieważ może okazać się bardzo komfortową. Dużym plusem krążka dopochwowego jest jego nieszkodliwość na układ pokarmowy. Hormony, które zawiera krążek uwalniane są z wolna do organizmu przez trzy tygodnie pl.wikipedia.org. Ten bezbarwny, elastyczny pierścień o średnicy 5 centymetrów stosuje się przez 3 tygodnie. Należy umiejscowić go w pochwie już pierwszego dnia cyklu.

Hormony, które są uwalniane w trakcie korzystania z pierścienia to progestagen  i estrogen (te same, które spotykamy w tabletkach antykoncepcyjnych i to samo działanie, czyli hamowanie owulacji) – z łatwością przenikają do krwioobiegu. Po 7 dniach przerwy, w trakcie której następuje krwawienie, zakłada się nowy pierścień na okres kolejnych 3 tygodni, następnie znów następuje 7 dniowa przerwa https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencja_seksualna.

Krążek NuvaRing zdaje się być doskonałą alternatywą dla kobiet, których układ pokarmowy nie toleruje doustnej metody antykoncepcji lub dla pań, którym często zdarza się zapomnieć o zażyciu kolejnej tabletki. Jeżeli któraś z Pań jest nadal przerażona aplikacją i tym jak może wpłynąć na skuteczność, to należy porzucić obawy, bowiem to nie  ma wpływu na zabezpieczenie przed niechcianą ciążą.  Wystarczy wsunąć krążek odpowiednio głęboko aby nie wypadł. Aplikacja jest prosta, tak samo jak usuwanie krążka. Możliwe jest również używanie pierścienia w sposób ciągły aby wyleczyć pewne schorzenia (bolesne miesiączki), jednak ten cykl stosowania krążka może polecić lekarz ginekolog.

Rate this post