woman with aching skin using psoriasis cream
Zdrowie

Nowoczesne podejście do trądziku


Trądzik młodzieńczy to dla wielu młodych ludzi prawdziwy horror. Potrafi zepsuć nasze relacje z otoczeniem i płcią przeciwną, zniszczyć życie towarzyskie, spowodować, że staniemy się nieśmiali i nieszczęśliwi. Kiedyś mówiło się, że problem trzeba przeczekać. Dziś na szczęście mamy na pryszcze dość skuteczne sposoby Co ciekawsze, trądzik – w tej czy innej postaci – to nie tylko trądzik młodzieńczy, ale też na przykład różowaty.

Wcale nie musi on( jeden tak jak i drugi )skończyć się raz na zawsze wraz z osiągnięciem wieku dojrzałego. Wiele kobiet ma ten problem nawet do 40-50 roku życia. Oczywiście na mniejszą skalę ale jednak. A która pracująca, elegancka kobieta na stanowisku chciałaby chodzić na co dzień z choć jednym dużym wykwitem na twarzy. Na szczęście istnieje jeszcze coś takiego jak profilaktyka. Najlepiej w ogóle nie dopuścić do zakażenia bakteryjnego i stanu zapalnego, bo tym właśnie jest wykwit trądzikowy. Nie brzmi to zbyt miło, prawda. Ci więc robić – przede wszystkim. często myć ręce i wystrzegać się dotykania twarzy ile. Dzięki temu na skórze nie będzie bakterii. Samą zaś twarz często myjemy – najlepiej specjalnymi kosmetykami antytrądzikowymi, takimi jak alkoholowe toniki i silnie działające oczyszczające żele do twarzy.

Jeśli jednak zmiana już się pojawi, warto zastosować żel punktowy, który przyśpieszy jej wysychanie i gojenie. To prawdziwy pogromca pryszczy. Kupisz go w każdej drogerii czy aptece. Warto stosować go na noc, gdy tylko mamy podejrzenia, że coś brzydkiego pojawia się na twarzy. Jeśli nasza skóra jest za sucha na silnie działające kosmetyki z alkoholem, warto też zastosować specjalną serię delikatnych kosmetyków do cery wrażliwe, np. Pharmaceris  do skóry z problemami. Specjalne kremy pozwolą nie tylko szybciej usunąć pryszcze, ale i dodatkowo nawilżyć cerę, a wcześniej zastosowany tonik skutecznie odblokowuje pory. Na koniec stosujemy delikatny, lekki fluid, który znakomicie ukryje ewentualne blizny potrądzikowe.

Rate this post